MagadUram!

Egy nagyszerű író üzenete diákoknak

Kurt Vonnegut szavai az alkotás csodájáról – zenéljenek, daloljanak, táncoljanak, színészkedjenek, rajzoljanak, fessenek, szobrászkodjanak, írjanak költeményeket, regényt, esszét, riportot, az sem számít, hogy jó vagy rossz, amit csinálnak! És ne azért tegyék, hogy meggazdagodjanak, vagy híresek legyenek, hanem azért, hogy megtapasztalják a fejlődést, hogy rájöjjenek, mi van önökben legbelül, hogy növekedjen a lelkük. Most azonnal… Tovább »

Tanárnak lenni igenis menő

  A tanári pálya márpedig menő címmel tartotta meg figyelemreméltó előadását Joós Andrea.   Andrea elmondja, hogy a tanár feladata az inspirálás és megengedni a gyereknek, hogy az legyen, aki ő maga. Tisztelettel lenni felé, hiszen ők a mi leendő orvosaink, ügyvédeink stb. Figyelemre méltó 7 perc:“A gyerek tükör, mely azonnal visszajelez, hogy amit csinálok… Tovább »

Még hány évet akarsz “kibírni” így?

Őrültség azt gondolni, hogy majd megváltozik. Mert egyrészt nem fog, másrészt a dolgokra úgy kell tekinteni, ahogy éppen most vannak. A legnagyobb hibát akkor követjük el, amikor idealizáljuk a jövőt a jelenlegi rossz helyzettel kapcsolatosan. Hogy majd jobb lesz, szebb lesz- ilyen lesz, olyan lesz. Ez már nem lesz- hanem van. S ha nem jó,… Tovább »

10 gyilkos szokás, amivel agyonütöd az időgazdálkodásod hatékonyságát

Úgy érzed, hogy kicsúszik a kezed közül az idő? Az időgazdálkodásod hatékonysága közelít a nullához? Könnyen lehet, hogy ennek az az oka, hogy saját magadat szabotálod. 10 időgazdálkodási szokás, ami tönkre teheti munkád hatékonyságát: 1. Túltervezed a dolgokat Belátom, hogy ez kevesek gondja, de elsőként pipáljuk ki ezt a csekklistáról. Vannak emberek, akik a nap minden egyes… Tovább »

A férfi aki erős nőt választ

Ha csak a pár egyik tagja kezd el önmagán dolgozni, ott borítékolható, hogy külön úton fog haladni az életük. Belekerülhetünk egymás életébe, de nem feltétlenül mi aratjuk le azt a termést, aminek a magját elhintettük. Néha magára kell hagyni a másikat (akár véglegesen is), hogy „megfájja” a maga változásait – ami a jelenlétünkben nem következne… Tovább »

6 tipp a gyors és hatékony olvasáshoz

  1. Mi a cél: szórakozás vagy tanulás? Alapvetően kétféle céllal olvashatunk. Vagy azért, hogy ismereteinket bővítsük, vagy pedig azért, hogy jól szórakozzunk közben. Az alábbi pontok főképp az első típusú olvasmányokra vonatkoznak. Ha szépirodalmat olvasol, arra teljesen más szabályok vonatkoznak (ott leginkább az a szabály, hogy nincs szabály, csak érezd magad jól közben és… Tovább »

Káros a gyerek versenyeztetése

Gerald Hüther nemzetközi hírű német agykutató szintén a lelkesedés fenntartásában látja a hatékony tanulás alapját.   Egy tanulási folyamatnak kellőképpen izgalmasnak kell lennie ahhoz, hogy a középső agy érzelmi központjai aktiválódjanak. Ez az érzelmi töltődés legjobban akkor működik – magyarázza a professzor –, amikor egy gyermek valami iránt valóban érdeklődik, amikor saját maga akarja feltárni… Tovább »

10 pont a stabil önbizalomhoz

Hiába tűzünk ki magunk elé hatalmas és inspiráló célokat, ha nem hiszünk abban, hogy képesek vagyunk ezeket megtenni, akkor nem fognak megvalósulni. Elengedhetetlen ezért, hogy addig dolgozzunk az önbizalmunk fejlesztésén, amíg kialakul a magunkba vetett 100%-os hit. Az önértékelésed és az önbecsülésed növelése érdekében folyamatosan emlékeztesd magad az alábbi 10 pontra: 1. Többet és jobbat… Tovább »

Lelki üresség elkerülésének egyetlen pontja

Tudnunk kell, az ember nem születik véletlenül. Céllal születtél és küldetésed van.   A kérdés pedig mi van a kezedben ahhoz, hogy megtaláld küldetésed. Milyen képességeid, adottságaid, kapcsolataid, lehetőségeid, szíved vágya van? Meg kell ismernünk magunkat, meg kell hallani a belső a hangot, hogy mire születtünk. Használd talentumod okkal, hogy ez a világ egy jobb… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!