“Új hiedelem létrehozása olyan mint amikor az őseink ruháikat festették. Az amerikai őslakos indiánok a semleges ruhaszöveteket festékbe áztatták, hagyták állni, majd kicsavarták és kiakasztották száradni. Ezt a műveletet olyan sokszor végezték, míg végül a ruha az általuk kívánt színű nem lett.
Első alkalommal a ruha színe éppen hogy csak árnyalatnyit változott, ha változott egyáltalán valamennyit. Nagyon sok alkalommal kellett áztatni, öblíteni és száradni hagyni, és a színváltozás csak fokozatosan történt meg. Bár voltak időszakok, amikor nem sok változás látszott, mégis az új szín egyre mélyebben beitta magát a ruha anyagába. Egy idő után felgyorsultak az események, a szín élénkebb lett; a hosszú folyamat eredményeképpen a régi színnek már nyoma sem maradt. A régi szín eltűnt és átvette a helyét az új.
A hiedelmeink ugyanígy keletkeznek és erősödnek meg. A hiedelmek színezése-áztatása az elmében történik és szaknyelven ‘bevésésnek’ nevezzük. Nekünk embereknek megadatott az a csodálatos képesség, hogy szabadon választott gondolatokat gondoljunk, és ezeket a gondolatokat bevéssük az elménkbe olyan gyakran és mélyen amennyire csak szeretnénk. Szó szerint akár napi több száz alkalommal is. Pont úgy, ahogyan a ruhafestésnél történt, irányításunk alatt áll a bevésés minősége és intenzitása. Amilyen mértékben világos és részletes az elképzelés amit az elménkbe juttatunk, olyan mértékben fogjuk valóságosnak érzékelni. Minél gazdagabb, erőteljesebb a gondolatunk, annál nagyobb hatása van az elménkre, az elménk pedig létrehozza valóságként.
Döntsd el, hogy megváltoztatod az elmédet! Bármikor átalakíthatod az elmédet. Kezdd el most!”
– Richard Brooke